Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Panią Kasię oraz Panią Monikę z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojadłach z filią w Klenicy z okazji Miedzynarodowego Dnia Białej Laski. To święto osób niewidomych i niedowidzących. Zajęcia miały na celu zwrócić uwagę na potrzeby oraz problemy, z którymi mierzą się osoby niewidome i slobowodzacw w swoim codziennym życiu. Dzieci poznały alfabet Braille'a, dowiedziały się jak pomóc osobom niedowidzącym.
Serdeczne podziękowania dla Pani Kasi i Moniki za zaproszenie i przygotowanie tak wartościowych zajęć.
Międzynarodowy Dzień Białej Laski
- 27
Lektura „Cukierku, Ty Łobuzie!”
"Mój Cukierek" - plastyczna interpretacja bohatera lektury.
Klasa I wie już, że zwierzak w domu to nie tylko możliwość wspaniałej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem, ale również ogromna odpowiedzialność i obowiązek. Większość uczniów ma w domu psa, kota, świnkę morską lub inne stworzenie, więc domowe obowiązki związane z opieką nad nimi nie są im obce. Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy jest więcej plusów czy minusów zapraszamy do lektury książki "Cukierku, Ty łobuzie" właśnie; zwierzak wprawdzie wywraca życie do góry nogami, ale my stanowczo mówimy...warto!:)
Dobroczynny konkurs plastyczny - zapraszamy do udziału
Zbliża się piękny adwentowy, przedświąteczny czas... Nie dla wszystkich jest on beztroski... Dlatego Grupa Szkolnego Wolontariatu ogłasza "Dobroczynny konkurs plastyczny na lampion lub wieniec adwentowy". Nagrody czekają!!! Prace zgłoszone na konkurs zostaną sprzedane, a dochód przekazany instytucjom niosącym pomoc (np. Hospicjum). Prace można przynosić do p. Wioletty. Konkurs trwa do 26 listopada. Do dzieła Kochani:)))
Małe muzeum pamiątek historycznych
Z okazji obchodów Święta Niepodległości stworzyliśmy małe muzeum pamiątek historycznych. Na wystawie znalazły się eksponaty z kolekcji rodzinnej, głównie pochodzące z początku XX wieku: banknoty, aparat fotograficzny, książki, harmonia czy krzyż wykonany z drutu kolczastego i amunicji. Wystawa była świetną okazją do poprowadzenia lekcji historii; powtórzenia wiadomości o źródłach historycznych i zabawy polegającej na odgadnięciu nazwisk postaci historycznych, zasłużonych dla naszej ojczyzny.
WŁĄCZAMY SIĘ DO OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY"!NIE BĄDŹMY BIERNI, WSPÓLNIE WYRAŹMY SPRZECIW WOBEC KRZYWDZENIA NAJMŁODSZYCH!
Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole...
Obchodząc 106 rocznicę naszej Niepodległej Polski, spotkaliśmy się na wspólnym biesiadowaniu przy ognisku :))) i śpiewie pięknych pieśni patriotycznych, które zagrzewały naszych przodków do walki o niepodległą ojczyznę..
Jak zostać lekarzem? Jakie pamięta Pani najciekawsze przypadki medyczne? Jak udzielić pierwszej pomocy? Na te pytania mogli uzyskać odpowiedzi nasi uczniowie dzięki wizycie pani doktor. Dziękujemy za poświęcony czas i wartościowe spotkanie :)
Przygotowujemy się do XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
"Podróże z klasą"
W ramach projektu "Podróże z klasą" uczniowie klasy VII oraz VIII zwiedzili Kraków. Na szlaku trzydniowej wycieczki znalazło się wiele interesujących miejsc:
Wawel - Katedra Wawelska, krypty z grobami królewskimi, Dzwon Zygmunta zachwyciły nas architekturą i bogatą historią.
W Muzeum Książąt Czartoryskich podziwialiśmy cenne zbiory sztuki m.in. "Damę z gronostajem" Leonarda da Vinci.
Spacerując uliczkami Kazimierza poznawaliśmy historię krakowskich Żydów oraz ich kulturę.
Socrealistycznym stylem zachwyciła nas Nowa Huta.
Największy ciężar historii poczuliśmy spacerując po obozie Auschwitz - Birkenau.
TO BYŁ NIEZWYKLE INSPIRUJĄCY I POUCZAJĄCY CZAS.
2
Matematyka w sklepie.
Wiedza szkolna ma bezpośrednie przełożenia na życie codzienne. Uczniowie klasy I przekonali się, że obliczenia, które wykonują na lekcji, są i będą im potrzebne. Zabawa w klasowy sklepik to sposób na pokazanie uczniom praktycznego zastosowania wiedzy jak i wykorzystanie umiejętności szacowania wyników.
7
Jesteśmy widoczni w drodze do szkoły i do domu.
W czwartek 31 października klasy I-III zostały wyposażone w kamilezlki odblaskowe.
Mapa myśli na lekcji matematyki.
Schematyczna mapa myśli jest skuteczna, ponieważ mózg pracuje najbardziej wydajnie, gdy informacje są przetwarzane na rysunki i grafiki. Dzięki temu bierny odbiór tekstu zamienia się w czynne przyswajanie wiedzy. Tworząc własne mapy myśli, podczas powtórkowej lekcji z procentów, uczniowie klasy VII zamienili nudną naukę w ciekawy proces twórczy.
Dyniowe inspiracje
Uczniowie klasy pierwszej wykonali przepiękne dyniowe arcydzieła!!
"Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam!"23
Jesienne inspiracje.
Jesienne dni dzieci uczęszczające w zajęciach świetlicowych spędziły na wykonaniu, między innymi, prac plastycznych. Z darów jesieni powstały jeże, kompozycje w wazonie oraz piękne pejzaże.
Matematyka w grach planszowych.
W trakcie lekcji uczniowie klasy I sprawdzali, jak praktyczne umiejętności nabywane podczas zabawy łączą się z matematyką. Zajęcia były prowadzone w formie rozgrywek planszowych i były doskonałą okazją do odkrycia obecności matematyki w grach i zabawach dzieci. Zajęcia były jednocześnie doskonałą okazją do rozwijania umiejętności i kompetencji społecznych.
6
Uczniowie klasy IV - mistrzowie kreatywności! "Już za chwilę rozpocznie się lekcja przędzenia liter wraz z bohaterami lektury pt."Akademia pana Kleksa", a my nie mamy swojej Akademii! Zbudujcie ją z tego, co Was otacza" :)
- 1
Zabawa z okazji Dnia Dyni
- 1511
Dzień Edukacji Narodowej
Warstwy lasu w wykonaniu klasy III
- 3
Nasza okolica oraz doświadczenie jak powstaje wiatr
Klasa III, w poprzednim tygodniu zaprezentowała historię swojej miejscowości wraz z jej fotografiami. Dziś uczniowie dowiedzieli się jak powstaje wiatr - i chyba sami przyznają, że świetnie się przy tym bawili :)